2017 NOVÁ FARNOST PRO NESLYŠÍCÍ

Otec biskup Václav Malý 8. Ledna 2017 sloužil v kostele sv. Prokopa ve Stodůlkách slavnostní mši svatou při příležitosti zřízení nové farnosti pro neslyšící. Farním kostelem nově vzniklé farnosti se stal kostel sv. Prokopa v pražských Stodůlkách.

Běžné bohoslužby jsou pro neslyšící nesrozumitelné Specifické potřeby neslyšících vedly k tomu, aby se v pražské arcidiecéze zformovala jejich komunita.

Počátky této komunity sahají do roku 2012, kdy několik neslyšících křesťanů převážně katolického vyznání požádalo o stálé duchovní vedení P. Stanislawa Góru. Ten má s pastorací neslyšících zkušenosti od roku 1996.Górovi pomáhají dvě pastorační asistentky. Jedna z nich je zároveň tlumočnicí do znakové řeči.