BÍLÁ SOBOTA 2017

Dnešní velká slavnost začala podle tradice večer, po východu první hvězdy. Přesto, že celý týden bylo ošklivé počasí a většinou pršelo, v dnešní den se mraky roztrhaly, po dešti nebylo ani památky.

Obřady začínaly venku před kostelem svěcením ohně (foukal sice silný vítr, ale vše se zvládlo), ve kterém, jak se u nás už stalo tradicí, novokřtěnci pálili dopisy, kterými se symbolicky loučili se starým životem.

Po přečtení příslušných čtení ze Starého zákona a zpívání žalmů (samozřejmě za tmy, jen se slabým světlem svíček) se celý kostel rozzářil světlem, rozezněly se varhany, začaly zvonit zvony. To byla krása!

V letošním roce byly v našem kostele pokřtěny a biřmovány tři ženy a jedna dívka přijala svátost křtu.

Na závěr celé slavnosti zazněla slavná píseň Buď Tobě sláva! Ano, po dlouhé postní době jsme se dočkali.

Pán opravdu vstal z mrtvých! Aleluja!

Iva a Jarda Lukášovi