OZNÁMENÍ – Neděle 14. října – 28. neděle v mezidobí

• Dnešní i příští sbírka je na provoz a potřeby naší farnosti. Děkujeme! Po mši, při odchodu z kostela, bude možno také přispět do kasičky mimořádné sbírky farní charity na pomoc obyvatelům Indonésie postiženým tsunami.
  • Dnes po mši Vás také zveme na tradiční manželský koláč. Akci, jejíž výtěžek bude využit na farní aktivity pro manžele.
  • Připomínáme též, že říjen je měsícem růžence. Ve farnosti Vršovice probíhá společná modlitba růžence před každou bohoslužbou u sv. Mikuláše a u sv. Václava v neděli od 8:00 a v pátek od 17:30.
  • Ve pátek 2. listopadu, v den Vzpomínky na všechny věrné zemřelé, chceme při mši opět vzpomínat a prosit za zemřelé členy naší farnosti a jejich příbuzné. U postranního oltáře je již připraven košíček, kam je možno psát jejich jména, která pak budeme předčítat během mše svaté 2. listopadu. Prosíme při tom o maximální čitelnost, obzvláště oceníme, má-li někdo možnost napsat si papírek předem na stroji, nebo počítači. Úmysly nemusí být jmenovité, zmiňovat je možné celé rodiny.
  • V úterý v 19:00 se na faře sejde Pastorační rada.
  • Tuto středu výjimečně ODPADÁ rehabilitační cvičení pro seniory a potřebné. Velice se omlouváme za přerušení této velmi populární a úspěšné aktivity.
  • POZOR ZMĚNA! Protože poslední říjnový víkend budou samozřejmě všichni na manželském setkání v Jiřetíně (nevíte-li o co jde, informace vám sdělí Vláďa Jeništa), přesouvá se farní loutkové divadélko na příští neděli 21. 10. Hrát se bude Honza a dračice Krucajda v obvyklých 16:30. Zveme!

Z liturgického kalendáře: pondělí 15. října – Památka sv. Terezie od Ježíše, panny a učitelky církve * středa 17. října – památka sv. Ignáce Antiochijského, biskupa a mučedníka * čtvrtek 18. října – Svátek sv. Lukáše, evangelisty * neděle 21. října – 29 neděle v mezidobí.