OZNÁMENÍ – Neděle 24. září – 25. neděle v mezidobí

• Dnešní sbírka je Svatováclavská sbírka na církevní školství. Příště budeme vybírat na provoz a potřeby farnosti. Děkujeme!
  • Děkujeme všem, kteří se zúčastnili včerejšího úklidu kostela.
  • Dnes odpoledne NEBUDE minule avizované představení loutkového divadélka na faře. Pravidelná představení začínají až od října, rozpis na celý rok je na webu a na nástěnkách. Za chybnou informaci se omlouváme.
  • Kroužek angličtiny se znovu sejde po prázdninách zítra, v pondělí 25. září od 18.30 hodin, na faře v místnosti č.1. Další zájemci o angličtinu jsou srdečně zváni. Kroužek je určen těm, kteří se už anglicky učili a nebojí se zkusit něco říci. Bližší sdělí Miloslav Müller starší, telefon
    732 74 49 53.
  • Ve středu 27. září je výročí posvěcení kostela sv. Mikuláše. Poutní bohoslužba bude tedy u sv. Mikuláše a to od 17:00.
  • Po středeční bohoslužbě u sv. Mikuláše (cca v 17:40) bude navazovat Svatováclavský průvod s živými koňmi a s účastí Scholy, Smíšeného sboru, divadélka Dany Vackové, dalších hudebníků a šermířů.
  • Ve čtvrtek 28. 9. bude slavnostní poutní bohoslužba u sv. Václava v 9:30. Pro následné setkání u kávy je možné přinést napečené bábovky, koláče a jiné dobroty. Děkujeme!
  • V neděli 1. září začíná nový pastorační rok. Po mši svaté v 10:30 bude vzadu v kostele možnost setkání s katechety, kde se budou rodiče moci informovat ohledně kroužků náboženství a dalších aktivit a své děti případně přihlásit.
  • 7. října od 13:00 proběhne na Letné u restaurace Na Baště opět piknik pro lidi bez domova. Chce-li se někdo zapojit, je možné přinést na akci jídlo (i kupované) nebo přijít pomoci s rozdáváním. Pomoci můžete též modlitbou za vhodné počasí.

Z liturgického kalendáře: středa 27. září – Památka sv. Vincence z Paula, kněze * čtvrtek 28. září – Slavnost sv. Václava, mučedníka, hlavního patrona českého národa * pátek 29. září – Svátek sv. Michaela, Gabriela a Rafaela, archandělů * sobota 30. září – Památka sv. Jeronýma, kněze a učitele církve * neděle 1. října – 26. neděle v mezidobí.