OZNÁMENÍ – Neděle 28. května – 7. neděle Velikonoční

• Tuto i příští neděli budeme sbírat na provoz farnosti. Děkujeme!
  • V neděli 11. a 18. června proběhne mimořádná sbírka na opravu střechy kostela sv. Václava.
  • Dnes, 28 května, v 16:30 na faře uvidíte poslední předprázdninové vystoupení pimprlového divadla, tentokráte je na programu hra na přání publika. V hlasování zvítězila Červená karkulka.
  • V úterý 30. května bude setkání katechetů, v 19 hodin na faře.
  • Setkání seniorů bude opět v prvý čtvrtek v měsíci červnu, t.j. 1. 6. 2017. Sejdeme se po ranní mši svaté – t.j. asi v 9 hodin – na faře při čaji. Srdečně zveme
  • Ve čtvrtek 1. června proběhne v Husově sboru na Moskevské ulici další z řady vršovických ekumenických bohoslužeb za účasti husitského, evangelického a katolického kněze, našeho pana faráře. Všichni jsou, jako vždy, srdečně zváni.
  • V sobotu 3. června chystáme od 15:00 do 18:00 u sv. Václava dětský den. Do akce, která je složená z drobných stanovišť, je snadné se organizačně zapojit a dobrovolníci jsou vítáni. Pokud můžete s akcí pomoci, kontaktujte pastoračního asistenta, nebo svého katechetu. Děkujeme!
  • V sobotu od 20:00 bude u sv. Mikuláše Svatodušní vigilie s lucernáriem, a s pěveckým doprovodem Scholy Vršovice.
  • V neděli 4. června budou v katedrále biřmováni čtyři naši farníci. Všichni, kteří chtějí být v této důležité chvíli s nimi, vyráží na pouť z Vršovic do katedrály. Sraz je v 7:30 před kostelem sv. Václava. Druhá možnost je sejít se až v katedrále, počítejte však s frontami kvůli „bezpečnostním“ opatřením. Informace u Míly Mullera.
  • Připomínáme účastníkům Tělesné obnovy, že platbu je třeba zaplatit do konce května.
  • 24 června se opět chystá prokopská pouť na Sázavu. Časy jsou stejné jako vloni, informace jsou na plakátku, nebo u Ivana Prokopa Menouška.

Z liturgického kalendáře: úterý 30. května – Památka sv. Zdislavy * středa 31. května – svátek Navštívení Panny Marie * čtvrtek 1. června – Památka sv. Justina, mučedníka * sobota 3. června – Památka sv. Karla Lwangy a druhů, mučedníků * Neděle 4. června – Slavnost Seslání Ducha Svatého

Přejeme všem požehnané Velikonoce!