OZNÁMENÍ – Neděle 30. září – 26. neděle v mezidobí

• Dnešní sbírka je Svatováclavská sbírka na církevní školství. Příští neděli budeme sbírat na provoz a potřeby naší farnosti. Děkujeme!
  • Vychází nová Vinice, která je po minulém „uplakaném úvodníku“ šéfredaktora naditá příspěvky farníků. Redakční rada děkuje za povzbuzení a těší se na další záplavu příspěvků a nápadů do listopadového čísla.
  • Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci zářiových akcí. Zvláště pak kostelníkovi Stanislavu Erbenovi, který s akcemi pomáhal vysoko nad rámec svých kostelnických povinností, rodině Biskupů, Borských, Jeništů, Müllerů, Rechnerů, Svobodů a Škochů (v abecedním pořadí), a speciální díky patří Ottovi a dvěma Karlům, kteří spolu s Šimonem Biskupem pomáhali se stavbou před a úklidem náměstí po Zažít Čecháč Jinak.
  • Od října pak budeme pokračovat s tradicí farních kafí, která se přes prázdniny osvědčila. V této souvislosti hledáme farníky, kteří by byli ochotni třebas jen jednou za půl roku pomoci s přípravou a následným úklidem po farním kafi. Hlásit se je možno kostelníkovi, nebo pastoračnímu asistentovi.
  • Připomínáme též, že říjen je měsícem růžence. Ve farnosti Vršovice probíhá společná modlitba růžence před každou bohoslužbou u sv. Mikuláše a u sv. Václava v neděli od 8:00 a v pátek od 17:30.
  • Kroužek angličtiny se poprvé sejde v pondělí 1.října, v 18.30 hodin, na faře. Scházejí se tam ti, kteří se už anglicky učili, nechtějí své znalosti zapomenout a chtějí se pokusit něco říci. Bližší informace jsou v říjnové Svatováclavské vinici a na vývěsce v kostele. Sdělí je také Miloslav Müller starší.
  • Setkání seniorů naší farnosti se bude konat ve čtvrtek 4.října, na faře, po mši svaté, t.j. asi od 9 hodin. Srdečně zveme.
  • Od 2. října začínají pravidelná setkání přípravy dospělých k přijetí svátosti křtu, a to vždy v úterý od 18:30 na faře.
  • Ve čtvrtek v 17:30 je možné přijít na faru na zkušební hodinu Dramatického kroužku Dany Vackové! Pravidelná setkání budou probíhat v tutéž dobu v případě dostatečného počtu zájemců. Zveme a vřele doporučujeme dětem i starší mládeži!
  • Rehabilitační cvičení pro seniory a potřebné nabízíme vždy ve středy od 17:00 hodin v sále kostela sv. Václava.
  • Připomínáme, že od října začínají v naší farnosti pravidelné kroužky náboženství, na které je stále možné se přihlásit. Tabulku s aktuálním rozpisem si můžete vyzvednout za lavicemi.
  • Letošní Manželské setkání, se koná v termínu 26. – 30. 10. 2018. Jde o 4denní setkání rodin (včetně dětí), kde probíhá duchovní program pro manžele na určité téma. Letošní téma je “SVOBODA MANŽELSTVÍ” za účasti našeho pana faráře Mons. Artura Matuszka. Během dopoledního programu pro rodiče/páry, je o děti postaráno zkušenným “dětským týmem”. Odpoledne trávíme dohromady s dětmi, výletem nebo společným grilováním. Přihlášení je možné u Vladimíra Jeništy na mail vladajen@gmail.com, tel.: 777565119.

Z liturgického kalendáře: pondělí 1. října – památka sv. Terezie od Dítěte Ježíše, panny a učitelky církve * úterý 2. října – Památka svatých andělů strážných * čtvrtek 4.října – S památka sv. Františka z Assisi * neděle 7. října – 27. neděle v mezidobí.