OZNÁMENÍ – Neděle 7. října – 27. neděle v mezidobí

• Dnešní i příští sbírka je na provoz a potřeby naší farnosti. Děkujeme! Po mši, při odchodu z kostela, bude možno také přispět do mimořádné sbírky farní charity na pomoc obyvatelům Indonésie postiženým tsunami. Příští neděli bude ještě možno přispět na tento účel do kasičky.
  • Od října pokračujeme s tradicí farních kafí, která se přes prázdniny osvědčila. V této souvislosti hledáme farníky, kteří by byli ochotni třebas jen jednou za půl roku pomoci s přípravou a následným úklidem po farním kafi. Hlásit se je možno kostelníkovi, nebo pastoračnímu asistentovi.
  • V neděli 14. října po obou mších proběhne rovněž tradiční manželský koláč. Akci, jejíž výtěžek bude využit na farní aktivity pro manžele, můžete podpořit buď vlastní napečenou dobrotou, nebo oceněním dobrot od ostatních, přímo na akci.
  • Připomínáme též, že říjen je měsícem růžence. Ve farnosti Vršovice probíhá společná modlitba růžence před každou bohoslužbou u sv. Mikuláše a u sv. Václava v neděli od 8:00 a v pátek od 17:30.
  • Rehabilitační cvičení pro seniory a potřebné nabízíme vždy ve středy od 17:00 hodin v sále kostela sv. Václava.
  • Připomínáme, že od října probíhají v naší farnosti pravidelné kroužky náboženství, na které je stále možné se přihlásit. Tabulku s aktuálním rozpisem si můžete vyzvednout za lavicemi.
  • Letošní Manželské setkání, se koná v termínu 26. – 30. 10. 2018. Jde o 4denní setkání rodin (včetně dětí), kde probíhá duchovní program pro manžele na určité téma. Letošní téma je “SVOBODA MANŽELSTVÍ” za účasti našeho pana faráře Mons. Artura Matuszka. Během dopoledního programu pro rodiče/páry, je o děti postaráno zkušenným “dětským týmem”. Odpoledne trávíme dohromady s dětmi, výletem nebo společným grilováním. Přihlášení je možné u Vladimíra Jeništy na mail vladajen@gmail.com, tel.: 777565119.

Z liturgického kalendáře: pondělí 1. října – památka sv. Terezie od Dítěte Ježíše, panny a učitelky církve * úterý 2. října – Památka svatých andělů strážných * čtvrtek 4.října – S památka sv. Františka z Assisi * neděle 7. října – 27. neděle v mezidobí.